O nás

Program kultúrneho centra Diera do sveta je podporovaný z verejných zdrojov Slovenskej republiky Fondom na podporu umenia

a doplnkovou podnikateľskou činnosťou o.z. Diera do sveta, ktorou je kaviareň a špecializované kníhkupectvo. 

 

ČO JE DIERA DO SVETA? 

Poslaním občianskeho združenia Diera do sveta je vytvárať a podporovať rozvoj súčasného umenia a moderného vzdelávania. Našim snom bolo vytvoriť zázemie pre nezávislú, alernatívnu a menšinovú kultúru na Liptove, tak ako sa to darí našim priateľom v Kultúrnom centre v Záhrade (Banskej Bystrici), alebo v Stanici-Záriečie v Žiline... 

Naše centrum je na začiatku dlhej cesty stať sa pulzom kultúry a umenia. Chceme podporovať lokálnych výrobcov i umelcov. Radi by sme priniesli niečo čo nám na Liptove chýba, nielen kvalitnú literatúru, ale hlavne nové vízie stretávania sa a vzdelávania. Smerujeme k deťom a pripravujeme pre nich pravidelné čítania a snažíme sa kultivovať ich osobnosti. Vytvárame projekty v ktorých iniciujeme tvorivosť rôznych umelcov. V roku 2014 sme odštartovali prvý ročník festivalu literatúry a umenia MOBILIS, ktorý bol venovaný odkazu Ivana Laučíka a Osamelým bežcom, sme jeho žiakmi a jeho beh uskutočňujúci sa osihotene – teda mimo stádo za ľudskosť je pre nás kľúčový. V spolupráci s profesionálnymi kurátormi a skupinou Freshmen´s organizujeme pravidelné vernisáže a vystavujeme v našom priestore súčasné výtvarné umenie.  

Doplnkom našej činnosti je aj kaviareň, kde podávame kvalitné, zdravé pochutiny a kníhkupectvo zamerané výlučne na hodnotné tituly. Podnikanie ako doplnok našich kultúrnych aktivít slúži na ich finančnú podporu. Spolupracujeme s dobrovoľníkmi a s organizáciou YMCA. 

Naším cieľom je byť výlučný v kvalite, avšak nevylučovať nikoho. 

Kaviareň

Kultúrne pôžitky spríjemní chutná káva, nápoje a koláče. Náš nápojový lístok osvieži nielen váš deň, ale aj zdravie. Zameriavame sa na pochúťky, ktoré majú svoj príbeh, sú pripravené poctivo, so zaujatím a vášňou nie pre konečný zárobok, ale pre produkt samotný. Vyhľadávame preto lokálnych výrobcov, ktorí rovnako ako my žijú svoj sen. A nie preto, že sa to teraz nosí, ale preto, že to skutočne má ZMYSEL. 
Vyberáme to najchutnejšie, aby sme z toho mali úžitok a radosť úplne všetci – vy, my, dodávatelia a hlavne naša príroda.

Kultúrny bod

Naše malé pódium pohostí veľké veci – zaujímavé filmy, divadlá, koncerty, vernisáže. Ale aj mnohé netradičné akcie, ktoré majú za cieľ nielen zaujať, ale aj zbližovať.
Naším cieľom je byť výlučný v kvalite, avšak nevylučovať nikoho. Na svoje si prídu deti, aj mamičky a oteckovia, ktorí si budú chcieť povyraziť. Mladí, ktorých nebaví len tak nečinne sedieť, seniori, ktorí stále držia krok s dobou.

Dizajnový obchodík

Originálne veci, ktoré vás nielen potešia, ale aj odlíšia zo šedého priemeru. Vyniknite a zafarbite si deň výrobkami šikovných a tvorivých ľudí.

Kníhkupectvo

Ponúkame knihy, ktoré sa neoplatí len prelistovať, naše knihy jednoducho musíte vlastniť. Nádherné rozprávkové knihy pre malých i veľkých, komiksy, umelecké kusy, samizdaty – všetko to, čo inde v meste nenájdete a za čo dáme my predajcovia ruku do tlače.

A mnoho zaujímavostí, zábavností, prekvapení, ktorými sa budeme snažiť spríjemniť váš deň.

MgA. Ján Mikuš (technická koordinácia a PR, štatutárny zástupca

Mgr.art Jana M. Hanzelová (dramaturgia 

Róbert Repka (dramaturgia

Mgr. Alica Paličková Antášová (dramaturgia

Mgr. Roman Hofreiter, PhD. (dramaturgia

Lucia Devečková (média

Mgr. Helena Hajková (koordinátorka komunitných aktivít

Mgr. Valéria Franklinová (prevádzkarka

Barbora Bohušová (grafička

Šimon Chovan (grafika

Mgr. Ján Humaj (fotograf

Petiar Peter (správca webu

Stanislav Štofčík (zvukový majster

Peter Cibák (pomocný kurátor galérijnej časti

 

KONTAKT

Programové ponuky píšte na: Jana Mikuš Hanzelová, +421 949 368 311, jana.hanzelova@gmail.com

Technické a nesmierne dôležité veci: Ján Mikuš, +421 949 50 54 58, jano.pole@gmail.com

Ponuky o árt u nás a rezervácie!! : dieradosveta@gmail.com

Komerčné ponuky prosím neposielajte, podporujeme inovatívne, umelecky prínosné a kvalitné produkcie.   

 

Občianske združenie Diera do sveta

sídlo: A.Bernoláka 42/11

031 01 Liptovský Mikuláš

IČO: 42385776

DIČ: 2024073601

niesme platcami DPH


Kultúrne centrum

(káva - knihy - galéria - árt komunity)


adresa prevádzky Kultúrneho centra:

Námestie osloboditeľov č.1, č.s.61
031 01 Liptovský Mikuláš 

Slovensko

 

Banka FIO, Číslo účtu 2500592531
IBAN SK8983300000002500592531
BIC kód/SWIFT FIOZSKBAXXX
Bankové spojenie pre platby v CZK v ČR 2500592531/2010