Program

Kliknutím sem si stiahnete program vo formáte .pdf: septemBER.

Punk nevznikol v britských kluboch počas hlučných sedemdesiatych rokov, ale na robotníckych predmestiach Krakova v medzivoj

Vstupné: 6,00€

Obrovský pulzujúci Teherán, odľahlé horské dedinky Kurdistanu, nekonečné púšte aj zelené pobrežie Kaspického mora, nádherné pamiatky Esfahánu, Qomu či Yazdu, najväčší

Vstupné: 3,00€

Slovensko - ukrajinský hudobný projekt. Šanca, že si vypočujete Charmsove deti naživo je menšia ako stretnúť na pravé poludnie rysa ostrovida na Námestí mieru.

Vstupné: 4,00€

A je to tu! Môžete sa spolu s nami tešiť na 5. ročník multižánrového festivalu súčasného umenia MOBILIS. Skvelí hostia, nezabudnuteľné stretnutia. Vydajte sa s nami na ostrov Utópia. 

KRAJINA je spomienka na miesta, kde sme niečo zažili, kam nás ženie túžba ísť a vidieť niečo nové. Len tak, lebo túžime po zmene, lebo sa to patrí, lebo je taká doba.

Prednáška Juraja Malíčka!

Vstupné: 2,00€

Videl vraždiacich detských vojakov v Ugande, teroristov v Afganistane i krvavú vojnu v Čečensku. Aké miesto má slovo „utópia“ v živote i práci človeka, ktorý na vlastnej koži zažil toľko zla?

Vstupné: 2,00€

Džumelec je pesničkársky projekt v ktorom sa skúma, koľko rôzneho učiva sa dá napchať do pesničky.

Lada Obradović je chorvátska jazzová bubeníčka, skladateľka a produkčná.

Vstupné: 4,00€

Kateřina Šedá je dnes vo svete asi najrešpektovanejšou českou výtvarníčkou. Pôsobí v priestore sociálneho dizajnu a sociálnej architektúry.

Priestor strednej Európy, to sú tekuté hranice, živé i mŕtve teritoriálne a národnostné koncepty, ale aj pestré územie kontaminované komplikovanými modernými dejinami i neistou budúcnosťou.

Pamätáte si ešte elektronické duo Monikino Kino? Monika na jeseň tohto roku prišla s novým sólovým projektom - Leto s Monikou.

Vstupné: 4,00€

Práca Saši Uhlovej na sérii reportáží z prostredia nízkopríjmových zamestnaní je jednou z nájzásadnejších žurnalistických počinov v priestore bývalého Československa.