T.I.T.S. PERFORMANCE GROUP: FORCED BEAUTY / DIVADLO

T.I.T.S. Performance group

Dátum

T.I.T.S Performance Group (CZ/NOR)

*Predstavenie sa uskutoční vo veľkej sále Domu Kultúry*

 

Forced Beauty od T.I.T.S. je audio-vizuálne pohybové predstavenie o ľudskej túžbe ovládať jeden druhého, o fascinácii násilím a zvláštnostiach empatie. Text dialógu bol inšpirovaný nenávistnými internetovými komentármi určenými ženám a na základe voľne dostupných popisov skutočných vrážd.

Vitajte v bolestivom svete lásky a nenávisti, nekonečného vyjednávania, okúzlenia, slasti a trápenia. Dve ženy - dve telá krúžia okolo seba v napätej atmosfére za sprievodu rafinovaného zvuku. Ako "krvavá" bude táto "Krvavá Mary"?

Predstavenie Forced Beauty je inšpirované (re)prezentáciou násilia v našom každodennom živote a mocenskými štruktúrami vo vzťahoch. T.I.T.S. konfrontujú svoju fascináciu násilím a zároveň pracujú "s" a "proti" klišé ženskosti. V tomto performance tiež skúmajú zrkadlové neuróny v ľudskom mozgu, ktoré sú prepojené s divákovou schopnosťou fyzickej empatie.

Koncept: Nela H. Kornetová (CZ/NOR)
Choreografia, performers: Lærke Grøntved (DK), Nela H. Kornetová
Scénografia, light design, efekty: Heidi Dalene (NOR) & Ann Sofie Godø (NOR)
Sound design: Jonas Qvale (NOR)
Video design, grafika: Jan Hajdelak Husták (CZ/NOR)
Dramaturgická spolupráca: Mariann Hansen (FO) a Juli Apponen (SWE/FIN)

Vznik a uvedenie predstavenia podporili: Norsk Kulturråd/Norwegian Ministry of Culture, Fond pro utøvende kunstnere, Blå Grotte, Dansearena Nord, DansiT a SIN cultural center.

Vstupné
6,00€