Tittingur + Tomáš Prištiak / koncert

Ilustračná fotografia

Dátum

TITTINGUR
Ťažkotonážne duo usadené v Kodani skúma fyzické hranice udržateľnosti prostredníctvom digitálnych nástrojov a ťaživých beatov. Ich intenzívna, úderná elektronika postavená na troskách rovnomennej noise-rockovej kapely svojou špinavou lynchovskou atmosférou odkazuje na projekty ako Amensia Scanner, Tim Hecker či Container. Abstraktné terénne nahrávky a (ne)rozoznateľné hlukové sample ožívajú v spleti pohlcujúcej sonickej masy, ktorá najlepšie vynikne zabalená v epileptickom opare hustého dymu a frenetických stroboskopov.
Ich prvý debut LAVINA (Exitab, 2017) staval na elektroakustických samploch, ultra skreslených plochách a brutalistickom skelete techna. Nový album Beings (2018) prináša ešte surovejšiu víziu, ktorá pripomína (zvláštne príjemný) pád do bezodnej jamy vyhĺbenej ostrými rezonanciami.

TOMÁŠ PRIŠTIAK
(tzv. 1/2 Tante Elze) predstaví EP Mechanical Heart Valve, ktoré vzniklo ako poďakovanie pre istého pražského kardiológa. Všetky zvuky na EP sú vyskladané výlučne zo samplov umelej chlopne Tomášovho bratranca Daniela Gulasa. Tomáš s projektom predskakoval Lanark Artefax, v rámci festivalu Sensorium.

 

____

Keď som vošiel do klubu na Tittingur, bol som svedkom toho, ako sa všetky mrakodrapy skoncentrovali niekde na Marse a potom sa drtili navzájom, rúcali sa, ten apokalyptický prístup ma pohltil a mimoriadne ma bavil. (...) Myslím, že tie nablýskané mrakodrapy dostali výprask a keď dosadal prach, všetci sme boli blažení... (...) Tittingur sú nezastaviteľní a netuším čo do šľaka hľadajú v Kodani, mali by byť tu a odohrať každý možný klub v krajine vrátane stále funkčných výmennikových staníc a žeriavov v bratislavskom prístave.
Michal Kaščák, riaditeľ festivalu Pohoda

Noise elektronické plochy a melodie, hroutící a valící se loopy ve vzájemných harmoniích, pod tím klasický techno beat. [...] Novinka Beings je dosti temná věc, která ale zároveň jede a baví všudypřítomnou energií. Experiment, hluk, halucinogenní zvuková deka, skřípající rez, zdánlivý chaos a běs. Vše dokonale vyvážené a produkčně ošetřené tak, že ve finále vlastně všechno dává smysl. Jen si tu dekadenci připustit k tělu!
Full Moon Zine (2018)

Vstupné
4,00€