WWW / koncert

Ilustračná fotografia

Dátum

Kapela WWW vznikla v Prahe začiatkom deväťdesiatych rokov, teda v období pádu komunistického režimu v Československu. WWW bola jednou z prvých kapiel experimentujúcich s rapom v ČR.
V neskorších rokoch začala pracovať so živými nástrojmi, odklonila sa od klasickej rapovej produkcie. V roku 2000 WWW prerušila činnosť. Na scénu sa vrátili s debutovým albumom Neurobeat v roku 2006 pod nezávislým vydavateľstvom BiggBoss.

WWW volí cestu prezentácie prostredníctvom autorskej štylizácie a definície hip-hopu, ako priestoru pre autenticitu. Hudba WWW originálne zlučuje postupy hip-hopu, industriálu, elektroniky a voľnej skladby. Texty Lubomíra Typlta provokujú poslucháča, aby namáhal svoju predstavivosť, ich naliehavosť umocňuje široká škála básnických a fonetických prostriedkov. Texty Ondřeja Anděru využívajú rytmické možnosti jazyka v abstraktnej rovine.

WWW boli niekoľkokrát headlinermi veľkých hudobných festivalov v Čechách a na Slovensku, napríklad Colours of Ostrava a Pohoda Festival. Vydali tri štúdiové albumy oceňované kritikou v Čechách aj na Slovensku. Boli nominovaní na niekoľko hudobných cien – napríklad Anděla a získali prestížnu umeleckú cenu Revolver Revue.

Najnovší album s názvom NEUTOPÍŠ SE DVAKRÁT V TÉŽE ŘECE vzniká vďaka opätovnej spolupráci autorskej dvojice; Ondřej Sifon Anděra a Lubomír Typlt. Sifon sa stará o hudbu, rap a spev, Lubomír o texty a tiež dramaturgicky spolupracuje na štruktúrach hudby. Hlasom sa na albume tradične podieľa Melisa Anděra Zrnić. Každá skladba má vlastnú autonómnu tému, album je teda akousi zbierkou zvukových príbehov. Tie sú niekedy osobnou výpoveďou, inokedy sú metaforické, podvratné, fantazijné, sebaironické, každopádne s dávkami absurdných situácií a čierneho humoru...
Vzhľadom k tomu, že si väčšinu zvukov, z ktorých hudba vzniká, nahráva a zbiera Sifon sám v reálnom prostredí, má album svojrázny a jedinečný zvukový rukopis.

Vstupné
8,00€

Vstupné v predpredaji
6,00€