8.6.
17:30

Divadlo tYhle: LEGOrytmus

divadlo

LEGOrytmus nám skrz tému športu a prostredníctvom pohybového slovníka ponúka cesty, ako premýšľať o našej spoločnosti. Predstavenie sa inšpiruje olympiádou, spartakiádou i aerobikom.

Inscenácia do ulíc, parkov, na námestia a ďalších rozmanitých priestranstiev. LEGOrytmus nám skrz tému športu ponúka cesty, ako premýšľať o našej spoločnosti. Predstavenie sa inšpiruje olympiádou, spartakiádou i aerobikom, aby prostredníctvom pohybového slovníka, ktorý všetci poznáme, zobrazilo zvláštnu partiu športovcov, ktorí sa veľmi snažia dosahovať svoje športové ciele nečakaným spôsobom. Predstavením sa chceme dotknúť absurdna, pokúsiť sa veselým spôsobom uvolniť od prísneho poriadku, aby sme sa priblížili k pohybu bez cieľa – je to ale vôbec povolené?

Forma, formácia, povinnosť, poriadok, konvencia, poddajnosť, konformita, rytmus, výkon...pravá, ľavá, pravá, ľavá, raz, dva, tri, štyri: Mier a tanec!

Vo viac a viac krehkej Európe, kde totalitarizmus nieje tak ďaleko, ako sa zdalo, chce česko-francúzsky súbor s pomocou humoru vyvolať spoločné otázky, ktoré sú pre nás teraz znovu dôležité.

 

VSTUPNÉ: Symbolicky 4 € / Vstupné 8 € / Dar 14 €

Predpredaj vstupeniek v sieti GoOut → TU
_ _ _
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.