27.9.
18:00

R.Kirchhoff: Všetci ľudia budú bratia

premietanie a diskusia

Dokumentárny film o utopistovi, o politickej popovej hviezde Alexandrovi Dubčekovi. V období železnej opony, aj zjednotenej Európy.

VŠETCI ĽUDIA BUDÚ BRATIA je dokumentárny film o utopistovi, politickej popovej hviezde Alexandrovi Dubčekovi. V období železnej opony, aj zjednotenej Európy.

Líder Pražskej jari nastolil v období slobodných šesťdesiatych rokov ideu socializmu s ľudskou tvárou, ktorú umlčali sovietske tanky. Tvár Alexandra Dubčeka sa aj napriek totalitnej temnote stala symbolom. Vo filme “Všetci ľudia budú bratia” sa k tomuto stále živému symbolu vracia slovenský režisér Robert Kirchhoff a skladá príbeh “tváre Dubček”. Tváre vizionára a tajomníka, ideálu a reality, absolútneho a relatívneho, elitného a ľudového, globálneho a lokálneho, moci a bezmocnosti, víťazstva a prehry. Svedkov Dubčekovho života sledujeme vo výjavoch od utopickej komúny v Kirgizsku, kde vyrastal, cez éru popovej politickej hviezdy, éru disidentu — väzenia na slobode až po Nežnú revolúciu v roku 1989, Dubčekov návrat do veľkej politiky a jeho tragickú smrť.

 

VSTUPNÉ: Symbolicky 1 € / Vstupné 3 € / Dar 5 €

_ _ _

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.